TEST

MILLENNIUM OPEN (11.04.2010)

U Vršcu 11. aprila 2010 godine održano je otvoreno prvenstvo u borbama za sve uzrastne kategorije.

Takmičenje je održano u hali Milenijum. Nastupilo je oko 350 takmičara iz raznih evropskih zemalja poput Nemačke, Norveške, Švedske, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore a najviše iz Srbije.

Tekvondo klub "Pobednik" je nastupio sa tri takmičara: Bogdan Milutinović, Radoš Vukašinović i Aleksandar Slavik.

Jedna od najlepših - hala Millennium u Vršcu

Treba napomenuti da je došlo do propusta organizatora u merenju gde je Aleksandru Slaviku u polufinalu došao protivnik koji je trebao da pripadne težoj kategoriji. Zahvaljujući protestu trenera Danila Čolovića i menadžera kluba Vladana Čolovića glavni sudija Predrag Tešović i organizator Mario Dujić su imali razumavanja i postupili po pravilima. Makedonac je diskfalifikovan a Aleksandar Slavik je zasluženo prošao u finale. Inače za zemlje poput Makedonije i Bugarske je karakteristično da "švercuju" takmičare u lakše kategorije.

Zbog tog nemilog događaja TK "Pobednik" je uputio dopis na adrese Tekvondo Asocijacije Srbije, glavnom sudiji TAS-a Predragu Tešoviću i organizatoru takmičenja TK "Eurošped"-u radi unapređivanja sporta i kvaliteta takmičenja.

Bogdan Milutinović i Aleksandar Slavik su uzeli srebrene medalje. Radoš Vukašinović je zauzeo treće mesto (bronzu).